Emreli Suit Hotel » Sarımsaklı

Sarımsaklı - Badavut

Yaz tatillerinizin vazgeçilmez adreslerinden biri olabilecek Sarımsaklı, 7 kilometreyi aşan beyaz kumlu plajı ve turkuaz tonlarındaki deniziyle dikkat çekiyor. Sahil şeridiyle kartpostallardaki görüntüleri andıran belde, Türkiye’deki kusursuz plajlardan biri. Sarımsaklı plajlarının bu kusursuzluğu Dünya Sağlık Örgütü ve Türçev tarafından en iyi kumlu plaj ve mavi bayrak ödülleri verilerek tescillenmiş durumda. 

Sarımsaklı, Ayvalık merkezin yaklaşık 8 km güneyinde yer aldığından ulaşmak oldukça kolay. Yaz - kış Ayvalık’ın merkezine minibüs seferleri gece geç saatlere kadar işliyor. 

Sarımsaklı bölgesinde denize girmek için uygun pek çok kumsal mevcut. Sarımsaklı’nın başlangıcında yer alan Badavut koyu bu kumsallardan en özeli. Ağaçlar içinde, sessiz ve sakin bir koy olan Badavut'ta özel plajı olan Emreli Suit Otel, ayrıcalıklı bir deniz keyfi için ideal.

Birçok seçeneğin bulunduğu Sarımsaklı otelleri arasında suit anlayışıyla ve özel konumuyla öne çıkan Emreli Suit Otel, kaliteden ödün vermeyen bir hizmet anlayışına ve doğayla denizi birleştiren bir konuma sahip.   

Sarımsaklı’daki tatiliniz boyunca beldeye yakın konumdaki Küçükköy’ü, Şeytan Sofrası’nı ve Cunda’yı da gezebilirsiniz. Küçükköy, geleneksel köy evleri, kiliseden camiye çevrilen tarihi yapıları ve organik lezzetleriyle dikkat çekiyor. Şeytan Sofrası ise ilginç coğrafi oluşumu, eşsiz Ayvalık adaları manzarasıyla ünlü. Eski Rum evleri ile bilinen Cunda’da ise Girit Mutfağı’nın tüm lezzetleri tadılabilir.